Haber

Yurtlar ne zaman açılacak? Yurtlar hangi tarihte ve hangi ayda açılıyor?

Yurtlar ne zaman açılacak? Sorusu, yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasından hemen önce birçok üniversite öğrencisi tarafından araştırılıyor. Özellikle Kyk yurtlarında konaklamak isteyen bireyler yurtların son durumunu, açılış tarihini, rezervasyon kuyruğunu ve daha birçok detayı merak etmektedir. Peki yurtlar ne zaman açılacak? Yurtlar hangi tarihte ve hangi ayda açılıyor?

YURTLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu yılki yurt sonuçları 13 Eylül’de açıklandı. KYK yurt başvuru sonuçlarına E-devlet ve https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama adresinden ulaşabilirsiniz. Yurtların ne zaman açılacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Üniversitelerin açılış tarihi 2 Ekim’e ertelendiği için yurtların bir veya iki hafta içinde açılması bekleniyor.

KYK YURT TRANSFER İŞLEMLERİ 2023 NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK yurt transfer işlemleri iki farklı formül kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu tekniklerin ilki Gençlik ve SporKYK yurt transferi başvurusunu bakanlık kurumuna giderek bizzat dilekçe vererek, ikinci olarak E-devler uygulaması üzerinden yurt transfer talep ekranı açıldıktan sonra online başvuru işlemini tamamlayarak yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu