Haber

Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky: Rusya insani yardım çalışanlarını hedef aldı

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Donetsk bölgesindeki Chasiv Yar yakınlarında düzenlenen saldırıda Rusya’nın tanksavar füze sistemiyle insani yardım çalışanlarının aracını hedef aldığını duyurdu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, gecede günlük millete hitaben yaptığı konuşmada, Ukrayna’nın son hafta cephede ilerleme kaydettiğini belirterek, “Tavrya ve Bakhmut yönünde ilerleme var. Kupyansk’taki pozisyonlarımızı koruyoruz ve” dedi. Lyman yönleri, Avdiivka ve Maryinka. Bunu mümkün kılan tüm savaşçılara teşekkür ediyoruz.” “Minnettarım! Savaşçılarımız inisiyatifi her hafta Ukrayna’nın elinde tutuyor” dedi.

Zelenski konuşmasında Rusya’nın saldırılarına da yer verdi. Rusya’nın Kostiantynivka, Kryvyi Rih, Sumy ve Odessa bölgelerine yönelik saldırıları sonrasında kurtarma çalışmalarında görev alan çalışanlara da teşekkür eden Zelenski, dün Rusya’nın Donetsk bölgesindeki Chasiv Yar yakınlarında düzenlenen saldırıda insani yardım çalışanlarının aracının hedef alındığını belirtti. Zelenski, “Tanksavar füze sistemiyle doğrudan vuruldu. Şu an itibariyle Kanadalı Anthony Ignat’ın öldürüldüğünü biliyoruz. Maalesef İspanya’dan Emma Igual’in de öldürülmüş olması mümkün. Ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi. . Alman vatandaşı Mawick Ruben ve İsveç vatandaşı Johan Mathias.” Biri diğeri olmak üzere diğer iki gönüllü Dnipro hastanelerine götürüldü ve onlara gerekli yardım sağlanıyor. Rusya’nın bu bombardımanı, dünyada insan hayatına gerçekten değer veren, terörü durdurmanın ve kötülüğü yenmenin insanlığın ortak ahlaki görevi olduğuna inanan herkes için Ukrayna’ya karşı savaşın ne kadar yakın olduğunu gösteriyor. bir kez daha doğruluyor”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu