Haber

Tekirdağ merkezli 4 ilde PKK operasyonu: 9 kişi adliyeye sevk edildi

Tekirdağ merkezli 4 ilde PKK operasyonu: 9 kişi adliyeye sevk edildi

TEKİRDAĞ – Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen terör operasyonunda 17 kişi gözaltına alınırken, emniyetteki sorguları tamamlanan 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK Silahlı Terör Örgütü’nün çıkar ağlarının deşifre edilmesi için çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalarda, PKK/KCK terör örgütüne İstanbul ve çevre illerden personel alımı yapanlar ile terör örgütünün Tekirdağ’daki ‘kent gençlik yapılanması’ alanındaki faaliyetlerinden sorumlu olanların da bu faaliyetlere katıldığı belirlendi. Tunceli-Pülümür karayolunda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yol kapatma ve yağmalama, ayrıca BTÖ Yurt içinde faaliyet gösterirken çeşitli terör olaylarına katılan, terör örgütü propagandası yapan, slogan atan kişilere operasyon düzenlendi. Yurt içi ve yurt dışında örgütsel davetler doğrultusunda düzenlenen çeşitli etkinliklerde terör örgütü lehine propaganda yapan kişiler ile sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen kişiler.

Operasyonda, İstanbul’da 3, Van’da 1, Ağrı’da 1 ve Tekirdağ’da 12 adreste, aralarında Marmaraereğlisi HDP İlçe Başkanı’nın da bulunduğu 17 şüpheli şahsın yakalanması ve arızalı kişilerin yakalanması amacıyla toplam eş zamanlı operasyonel çalışma gerçekleştirildi. ve konutlarındaki suç malzemeleri. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla 17 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli kişilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal, örgütsel doküman, el konulan çeşitli yayınlar, örgüt posterleri ve örgüt pankartları ele geçirildi.

Emniyetteki sorguları tamamlanan 9 şüpheli adliyeye sevk edildi.

habercardak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu