Haber

Kurultayda yaşanan 2 olay CHP tarihine geçti

Özgür Özel’in CHP genel başkanlığına seçildiği 38. Olağan Kurultayı’na adeta Kemal Kılıçdaroğlu damgasını vurdu. tekrar tekrar alındı oyYenilgilerine rağmen koltuğundan vazgeçmemekte ısrar eden Kılıçdaroğlu, kurultayda kaybeden ilk lider olarak tarihe geçti ve kurultay oyu da rakipsiz olarak ona bir ilki yaşattı.

KILIÇDAROĞLU TOPLANTIN SALONUNDAN HARIKA AYRILDI

12 seçim yenilgisine rağmen koltuğunu bırakmayan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda yapılan genel başkanlık seçimini kaybetti. Seçimlerin ardından yapılan ‘değişim’ ve ‘istifa’ davetlerine kulak tıkayan ve yeniden göreve gelmenin hayalini kuran Kılıçdaroğlu, hayal kırıklığı içinde kongre salonundan ayrıldı.

KONGREDE KAYBEDEN İLK CUMHURBAŞKANI

Böylece Kılıçdaroğlu, CHP tarihinde kurultayda kaybeden ilk lider olarak tarihe geçti.

KURULTAY İKİNCİ RANGEDE İLK KEZ BAŞARISIZ OLDU

Kurultayda parti tarihine geçen bir olay daha yaşandı. Birinci türde salt çoğunluk sağlanamadığı için tarihte ilk kez oylama ikinci türe bırakıldı. Saat 00.30’da başlayan ikinci tabip seçimi için oy verme işlemi saat 02.30’da tamamlandı. Oy sayımının ardından Özgür Özel’in 812 oy alarak CHP’nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. Kemal Kılıçdaroğlu 536 oy aldı.

8. GENEL BAŞKAN ÖZGÜR ÖZEL OLDU

Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkanı Özgür Özel, bugün yapılan 38’inci Olağan Kurultay’da partinin 8’inci genel başkanı seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu