Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özel’den ilk görüşme!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı.

Anıtkabir’deki törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, GÜZEL Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de aralarında bulunduğu kortej katıldı. , üst yargı organlarının liderleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta kademesi, siyasi partiler. temsilciler, bürokratlar ve diğer devlet yetkilileri hazır bulundu.

ÖZEL’DEN AÇIKLAMA

Özel, Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen resmi törene katıldı. Özel, törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı selamladıklarını belirterek, şunları söyledi: “Onun dışında sadece el sıkıştık. Meral Hanım’ı göremedim. O yöne dönemedim o yüzden üzüldüm, el sıkışmak istedim. Devlet Bey’le el sıkıştık. Tabi ki 10 Kasım olduğu için daha önce birlikte çalıştığımız birçok arkadaşımla bir yas gününde yeniden buluştum. “Onunla burada tanışma fırsatımız oldu. Ama Cumhuriyetin 100. yılında, 10 Kasım’da, bu büyük yasta, siyasi rekabetin olmadığı bir ortamda; Ata’nın huzurunda hiçbir siyasi rekabet olmayacak.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu